V rámci stáže jsem se setkávala s velmi zajímavými tématy, která se na půdě parlamentu probírali. Kromě toho, co jsem měla zadáno od pana poslance jsem se mohla zúčastnit i velkého množství přednášek a akcí jako např. jednání výboru pro zahraniční záležitosti ohledně rostoucího vlivu Ruska v oblasti Jižního Kavkazu, přednášky o vývoji vztahů mezi EU a USA po amerických prezidentských volbách či následky produkce palmového oleje na místní obyvatelstvo.
Jedním ze zadaných úkolů byla úprava dokumentů a psaní reportů z jednání výboru PANA, který se zabýval vyšetřováním daňových podvodů a praní špinavých peněz v souvislosti s únikem tzv. Panamských dokumentů. Dále jsem se zabývala problematikou porušování práva na trvalý pobyt občanů Evropské Unie ve Velké Británii v souvislosti s Brexitem, k čemuž se vázalo vypracovat a přeložit dokumenty a sumarizovat zprávy a jednání. Dále jsem se také blíže seznámila s problematikou obnovitelných zdrojů, social dumpingu, nezákonného obchodu s volně žijícími a planě rostoucími druhy či návrhy na další směřování Evropské Unie.
V rámci stáže jsem také vypracovala projekt zabývající se návrhem Free Interrail, který by každému mladému Evropanovi poskytl k 18. narozeninám měsíční jízdenku po Evropě zdarma. Myšlenka mě nadchla především jako motivace pro studenty poznat a využít otevřenou Evropu, zlepšit si jazykové schopnosti a rozšířit si obzory vlastních možností. Projekt byl zveřejněn na stránkách pana poslance a po návratu do Čech se mi ozvalo několik známých, zda bych nechtěla udělat přednášku pro studenty o mém vlastním cestování a studiu jazyků a o možnostech, které EU nabízí pro mladé.
Práce u pana poslance byla naplňující, práci na zadaných úkolech i v kolektivu kanceláře jsem si velmi užila a zkušenosti a znalosti, které jsem za ten krátký měsíc nasbírala se mi velmi hodí i po návratu domů.