Během stáže jsem se zúčastnil bezpočtu jednání a zasedání a měl často za úkol informovat pana poslance o hlavních výstupech odborných konferencí, přednášek, jednání parlamentních výborů a frakčních skupin a jiných schůzí a událostí.
Nejvíc času jsem však strávil na rešerších, jež měly přiblížit panu poslanci konkrétní aspekty rozličných národních a evropských politik, ekonomických otázek a jiných témat. Společně s ostatními stážisty jsme třeba připravili několik článků a analytických textů o těch parametrech brexitu, jimž se média moc nevěnovala. Předešlé zkušenosti z ředitelství pro zahraniční obchod Evropské komise mi například pomohly popsat úskalí budoucí obchodní dohody EU a Británie či následky pro oba celky, kdyby se dohodnout nedokázaly. Věnoval jsem se ale také i novým návrhům daňové reformy ve Spojených státech, evropské legislativě o konci roamingových přirážek, oběhovému hospodářství, evropským iniciativám ke zlepšení mediální gramotnosti či regulaci emisí dieselových aut.
Diskutovat o těchto a jiných tématech s panem poslancem bylo velmi intelektuálně přínosné, zejména když se naše náhledy lišily. Evropský parlament překypuje idejemi a láká na svou půdu prezentaci názorů a zjištění předních výzkumníků, státníků, zájmových skupin i široké veřejnosti. Navíc je to skvělé místo, kde se seznámit s mladými lidmi z celé Evropy. Stáž mohu bezpochyby doporučit všem, kteří se cítí být Evropany, jsou přirozeně zvídaví a zajímá je evropská politika.